thumb-protivanov-2023-ex-postČernovous, můj dobrý přítel, vyraboval mnoho obchodních lodí brázdících vody Karibského moře a Atlantiku a po řadu let unikal Britskému královskému námořnictvu. Nashromáždil obrovský poklad, který ukryl na neznámém místě krátce před tím, než ho nadobro opustila paní Štěstěna a jeho dny byly skončeny jednoho mlhavého rána nedaleko Barbadosu. Zdálo se, že poklad je ztracen.

Tedy alespoň do chvíle, než se v krčmě U Dalekohledu v Port Royal objevil Jolly Roger zvaný „Žabka“, který přinesl kousek mapy a Černovousův deník. Tu noc tekl rum proudem a bylo domluveno, že vyrazíme za pokladem. Kde ale vzít posádku, když Britské královské loďstvo vedené komodorem Robertem Maynardem a kapitánem Alexandrem Smollettem řadu mých skvělých přátel i dobrých nepřátel zlikvidovalo.

Nezůstalo nás mnoho – můj dobrý přítel kapitán Black Bart (Jirka), palubní lékař Rožeň (Ola) známý též jako „Racek“, Černá vdova a John D. Morgan (Peťka a Měřa), Lucy a Filip Banana Jonesovi (Lucka a Filip), Elizabeth "Gunna" Blackbird a Benn Gunn (Eliška a Pomlčka), Prostořeká a Flynn N´Steal (Klára a Jirka), Elizabeth Tullamore Dew a Jolly Roger zvaný „Žabka“ (Eliška a Sam), Drzá Judy a Billy Bones (Judy a Ondra), Loretta Bacardi a James Kirk (Peťka a Adam) a Mary Mermaid s Israelem Handsem (Štěpánka a Jáchym). Tito zkušení bukanýři vytvořili posádky 8 lodí z dobrovolníků, kteří se k naší výpravě přidali s vidinou rychlého zisku, dobrodružství ve Sluncem zalitém Karibiku a nějaké té pinty rumu. Onoho večera začalo čtrnáctidenní dobrodružství, na které nikdo z nás nezapomene a o kterém si budou vyprávět větrem ošlehaní námořníci za temných nocích – příběh s vůní střelného prachu, příchutí rumu a slané vody, s obrovským zlatým pokladem. Pohodlně se usaďte, tento příběh vám budu vyprávět já, protože já u toho byl.

Pod pirátskou vlajkou – kronika putování za pokladem – po dnech nebo po tématech.

Kompletní osazenstvo 8 lodí - v originální velikosti

Francis Drake, kapitán
Black Bart, 1. důstojník