thumb-protivanov-2023-ex-postČernovous, můj dobrý přítel, vyraboval mnoho obchodních lodí brázdících vody Karibského moře a Atlantiku a po řadu let unikal Britskému královskému námořnictvu. Nashromáždil obrovský poklad, který ukryl na neznámém místě krátce před tím, než ho nadobro opustila paní Štěstěna a jeho dny byly skončeny jednoho mlhavého rána nedaleko Barbadosu. Zdálo se, že poklad je ztracen.

thumb protivanov 2023

Kapitán Edward Teach, známější pod přezdívkou Černovous, vyraboval mnoho obchodních lodí brázdících vody Karibského moře a Atlantiku a řadu let unikal Britskému královskému námořnictvu. Nashromáždil obrovský poklad, který ukryl na neznámém místě krátce před tím, než ho nadobro opustila štěstěna a jeho dny byly skončeny jednoho mlhavého rána nedaleko Barbadosu děly britského křižníku Acheron. Poklad byl na věky ztracen.

thumb protivanov 2022

„ … nekonečný vesmír … toto jsou cesty hvězdné lodi Průzkumník, jež se znovu a znovu vydává za poznáním nových světů, hledat nové formy života a nové civilizace … odvážně se pouští tam, kam se dosud nikdo nedostal … “

thumb_oskava_2021_ex_postPo zkáze Atlantidy nastal na zemi chaos. Válka stíhala válku, úrodná krajina se měnila v pustinu a lidé dlouho trpěli. Až mocný meč Askalon tomu učinil přítrž a od té doby panuje v Hyborské říši křehké příměří. Před sto lety totiž uzavřelo devět králů dohodu, že kdokoli z nich by se odvážil porušit mír, zbylých osm použije Askalon, aby ho zastavili. Meč i smlouva byly uloženy v Chrámu míru v Ofiru. Zde hoří věčný oheň a stráží ho devět mužů a žen, z každé země ten/ta nejlepší.

thumb_protivanov_2022_ex_post"… nekonečný vesmír … toto jsou cesty hvězdné lodi Průzkumník, jež se znovu a znovu vydává za poznáním nových světů, hledat nové formy života a nové civilizace … odvážně se pouští tam, kam se dosud nikdo nedostal …"