thumb unicov velikonocni strom duben 2022Nová uničovská velikonoční tradice, tak bychom mohli nazvat Velikonoční strom na Masarykově náměstí. Své ozdoby na něm můžete mít i vy.

thumb unicov velikonocni detektivka duben 2022

Velikonoční detektivka Kdo snědl beránka? zavede děti na dobrodružnou výpravu. Martinka a Ivanka jsou nejlepší kamarádky snad od narození. Mají podobné zájmy, radosti i starosti. Na velikonoční svátky odjíždějí k babičce a dědečkovi, kde se rozhodnou upéct beránka. Ten ale záhadně zmizí a tak pátrají po pachatelovi této velikonoční loupeže. Jejich zážitky se prolínají s velikonočními zvyky, které se v rodině dodržují. Návštěvníci stezky se vedle jejich příběhu dozvědí také informace o velikonočních tradicích díky „útržkům“ z Velikonočních novin. Užijí si proto jak luštění stop pachatele, tak něco naučného.

thumb unicov zeleny ctvrtek duben 2022

Pozvánka do Šatlavy – muzea vězeňství na komponovaný velikonoční pořad nejen pro děti.

thumb unicov noc deskovych her unor 2022Po roce jsme tu znova! V návaznosti na předchozí úspěšné akce věnované deskovým a karetním hrám jsme pro Vás připravili další pokračování. Opět se vydáme do tajuplného prostředí Muzea vězeňství v Uničově (bývalé šatlavy).

thumb unicov masopust brezen 202210. ročník tradiční uničovské veselice se uskuteční v úterý 1. 3. 2022 od 14.45 hodin na nádvoří městského úřadu a Masarykovo náměstí.