Thumbnail imagePo půl roce jsme tu znova! V návaznosti na předchozí úspěšné akce věnované deskovým a karetním hrám jsme pro Vás připravili další pokračování tentokráte věnované hrám pocházejícím nebo odehrávajícím se v Africe, Asii a Austrálii, navíc se můžete setkat i se hrami z prostředí zločinu.

Kdy: 9. 4. 2011 17:00 hod. – 10. 4. 2011 1:00 hod.
Kde: Městská šatlava Uničov (Příční ulice)
Vstupné: 10 Kč
pozn. účastníci mladší 15-ti let přinesou písemný souhlas zákonných zástupců s časem odchodu (formulář lze stáhnout zde)

Každý kontinent bude zastoupen širokou paletou her, které se liší jak technickým provedením a herním systémem, tak i projekcí specifik toho či onoho územního celku. Asii budou zastupovat např. hry Shogun, Zloděj z Bagdádu, Yspahan, Tsuro, Go, aj., Austrálii a Oceánii pak Zanzibar, Jungle Speed, Želví závody aj., Afriku Ubongo, Safari, Théby, Timbuktu a jedna speciální hra jménem Kiumbové – Tajuplný balík z Afriky. Tato hra nejenom že pochází z černého kontinentu, ale také se tam vyrábí. Záměrem projektu Kiumbové je umožnit keňským řemeslníkům vydělat si peníze na živobytí pro sebe a své rodiny, a zároveň povzbudit jejich vlastní snahu a aktivitu.

A proč právě hry z Afriky či Asie? Deskové hry mají velmi dlouhou historii, provázejí člověka více než 5 000 let. Objevovaly se ve starých civilizacích, což dokazují archeologické nálezy a obrázky na zdech. Nejstarší deskové hry, které byly objeveny v Egyptě, pocházejí z období 3500 let před naším letopočtem. Deskové hry objevené v Asii jsou mladší, přibližně ze 4. století pr. n. l.

V současné době prožívají deskové hry obrovský rozkvet a získávají si srdce mládeže a dětí. Zpracování her láká ke hře nejen svým perfektním vizuálním zpracováním, ale také variabilitou a mnohdy velmi promyšlenou náplní.

V rámci této akce má každá hra vždy přiděleného svého garanta, který plně ovládá pravidla hry, v případě zájmu vysvětlí pravidla a hru si vždy s účastníky zahraje.

Jestliže vás budou zajímat nějaké podrobnější informace, kontaktujte nás na mailu garanta akce Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Pozvánka v plné velikosti

Akci finančně podpořilo z dotačního programu Podpora kulturních aktivit dětí a mládeže v roce 2011 Město Uničov, z programu Podpora sociálních, zdravotních a humanitárních aktivit, projektů a programů Nadační fond Větrník Olomouc.