Thumbnail imagePokud máš chuť si hrát, máš rád pohádky a přitom se chceš něco zajímavého dozvědět, vítej na uničovské muzejní noci!

Naše sdružení v rámci uničovské muzejní noci připravuje pro děti a jejich rodiče program u městského muzea U Vodní branky s názvem Z pohádky do pohádky aneb Bylo jednou jedno loutkové divadlo.

Kdy: 14. 5. 2011
V kolik: 14.00 – 21.00 hodin
Kde: muzeum U Vodní branky a hradební parkán

Na co se můžete těšit? V 15.00 a 17.00 hodin proběhne loutkové divadelní představení pro děti (pohádka O princezně Rozmařilce a pohádka Když se čerti ženili aneb Kašpárkovy žerty s čerty). Chybět nebude facepainting (malování na obličej), miniexpozice o loutkách, výtvarná a rukodělná dílna (výroba loutek, maňásků), pohádková herna (soutěže, souboje) a samozřejmě pohádková kuchyně, ve které si večer můžete opéct špekáček.
Během odpoledne a podvečera bude také probíhat celoměstská soutěž s muzejním pasem a s cílem získat tajemné heslo. V každém uničovském muzeu tě čeká loutková postava a malý úkol. Pokud se ti podaří splnit úkol, zjistíš i jméno loutky. První písmenko z tohoto jména si nechej zapsat do muzejního pasu a heslo je tu.

Pokud se ti podaří heslo sestavit (a obešel si všechna muzea), čeká tě malá odměna. Jaká? „Volňásek" na loutkové představení, které se uskuteční na nádvoří městského úřadu v rámci Uničovského jarmarku v sobotu 18. června.

Tak hodně zdaru a vzhůru do muzeí!

Plakát a program ve všech muzeích lze stáhnout zde.
Uničovský muzejní pas lze stáhnout zde.

Akci finančně podpořilo z dotačního programu Podpora kulturních aktivit dětí a mládeže v roce 2011 Město Uničov.