thumb unicov noc deskovych her duben 2016Po roce jsme tu znova! V návaznosti na předchozí úspěšné akce věnované deskovým a karetním hrám jsme pro Vás připravili další pokračování - tentokráte se vydáme za draky do říše na okraji a v tajuplném prostředí Muzea vězeňství v Uničově (bývalé šatlavy) se znovu potkáme s čaroději, rytíři, strašidly a dalšími postavami světa fantazie.

Rokům pokoje a hojnosti, však nebylo dáno trvat věčně. Dny byli čím dál nevlídnější a nastaly temné noci. Nejprve uslyšeli hluk, jako když se od severu žene uragán. Prastaré borovice Temného lesa praskaly a pukaly v horském suchém větru. Byl to ohnivý drak ze severu. Na obyvatelých říše drakovi pranic nezáleželo, jeho zrak se upínal k jinému cíli, neboť draci zbožňují zlato temnou a divokou vášní. Toho dne však drak zmizel stejně rychle jako se objevil. Život však už nikdy nebyl takovým, jakým býval. V srdci obyvatel Říše na okraji se uhnízdilo malé semínko strachu a při každé bouřce s obavami hleděli k severu, zda se nevrací ohnivý drak. To nejhorší však mělo teprve přijít...

Kdy | 9. dubna 2016 17:00 - 24:00
Kde | Muzeum vězeňství Uničov (Příční 205)
Cena | 10 Kč

Budete mít možnost vydat se spolu s hobity do srdce Středozemě na draka. Jako vikingští náčelníci se mohou pokusit porazit všechny své soupeře a stát se největším a nejbohatším vládcem. Spolu se hrami Carcassone se stane pomocníkem šlechtice s jediným cílem získat pro svého pána, co největší panství. Na koni a s pošťáckou taškou na zádech nebo v pohodlném kočáře budou mít děti za úkol doručit psaní do nejzazších koutů Evropy ve hře Poštovní kurýr. Dále se vydáme do srdce guatemalských pralesů při hledaní starobylého majského sídliště Tikal a jeho magických pokladů. Spolu s královskými kameníky se budeme podílet na stavbě katedrály ve hře Pilíře země. Potom se vydáme do čarovné zemně Fantastátu, kde se všechny vaše fantazie promění ve skutečnost a také svedeme souboj s ostatními mágy v boji o magickou hůl pro nejmocnějšího mága.

Pozvánka v plné velikosti

Těšíme se na vás!

Akci finančně podpořilo z dotačního programu „Podpora kulturních aktivit dětí a mládeže v roce 2016" město Uničov.