thumb_kuncice_cervenec_2015 Veškerá ubytovací kapacita je již obsazena, další přihlášené můžeme zařadit do našeho seznamu pouze jako náhradníky.

Milé děti, maminky a tatínkové, letošní týdenní pobyt na prosluněné louce v Kunčicích se ponese v duchu těch nejmenších obyvatel našich luk, zahrad a polí. Jak už samotný název napovídá, ocitneme se společně v trávě.

Stejně jako v předchozích letech jsou pro všechny z vás připraveny různorodé aktivity, v nichž děti i dospělí mohou nalézt svoji oblíbenou činnost – vše bude opět tematicky sladěno s celopobytovým tématem Co se děje v trávě. Již tradičně vás čeká zpívání a tancování s Jaňulou, ošizeny nebudou ani nejmenší děti (0 - 2 roky), které se mohou vydovádět při říkankách a zpívání pro 'mrňata'. V programu nebudou chybět ani dopolední výtvarné dílny s Kačkou a Ditou, jejichž náplní bývají různé výtvarné činnosti. V odpoledních hodinách vás čeká putování po louce za různými úkoly a zvířátky. Opakovaně budou do programu zařazeny tradiční i méně tradiční sportovní činnosti, táborák, divadelní show, výlet mimo náš biokoridor a jiné.

Letos jsme pro vás, resp. starší děti připravili novinku, která spočívá v alternativním nebo nadstavbovém programu pro děti 6+. Pro starší děti, které budou mít zájem, bude připraven rozšířený program i na poobědový a večerní čas, dále pak přespání pod širákem, speciální výlet a řada dalších aktivit s Vykoušem.

Pobývat budeme v útulném doupěti U Profesora a v moderní přírodní chýši na Sněžníku. Oba dva nezávislé ekosystémy jsou od sebe vzdáleny jen několik tisíc milimetrů.

Přírodní pokrmy a pramenité nápoje bývají velmi chutné, podávají se v jídelně na Profesorovi. Na této kamenité části louky se bude odehrávat i většina našich aktivit. Oba dva hrady jsou velmi pohodlné a dobře vybavené vevnitř i v okolí, nechybí zde rovné travnaté plochy, dřevěné prolézačky, houpačky, velká trampolína, pískoviště, venkovní posezení na kryté terase, ohniště, venkovní bazén; velká klubovna s dětským koutkem, kulečníkem aj.

Pro děti je připravena řada sportovních rekvizit i vybavení pro herní činnosti.

Dva úkoly pro vás před vlastním odjezdem:
1. Nezapomeňte dát dětem kostým libovolného zvířátka či obyvatele louky.
2. Každá rodina si připraví krátkou scénku, divadlo, představení či estrádu na téma 'Život na louce', a to na společnou večerní show. Vítězové poberou zajímavé ceny a v porotě zasedne slečna Beruška, pan Páv a Krtek. Rozsah vystoupení maximálně 5 minut; můžete použít kulisy, kostýmy, hudební nástroje a další materiál dle vašeho uvážení. K dispozici pro vás bude i přehrávač hudby (CD, USB).

Kde:
Chata U Profesora | 50°11'7.57"N; 16°56'33.19"E
Horská chata Sněžník | 50°11'8.79"N; 16°56'32.69"E
Kunčice u Starého Města pod Sněžníkem (30 km ze Šumperka)

Kdy:
27. července – 2. srpna 2015

Cena:
dospělí | 3600 Kč
děti 2 – 15 let | 2800 Kč
děti do 2 let bez nároku na stravu | zdarma
V ceně pobytu je zahrnuto: ubytování, plná penze (domácí kuchyně), pojištění, program, výtvarný a sportovní materiál, diplomy a ceny.

Na akci se můžete přihlásit pomocí online formuláře. Popřípadě můžete psát na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Pozvánka v plné velikosti

Těšíme se na vás,

obyvatelé louky Jaňula, Kačka, Dita, Michal, Vykouš a Jirka