thumb_oskava_2016_ex_post"... dny byly čím dál nevlídnější a nastaly temné noci. Nejprve uslyšeli hluk, jako když se od severu žene uragán. Prastaré borovice Temného lesa praskaly a pukaly v horském suchém větru. Byl to ohnivý drak ze severu. Na obyvatelích říše drakovi pranic nezáleželo, jeho zrak se upínal k jinému cíli, neboť draci zbožňují zlato temnou a divokou vášní. Toho dne však drak zmizel stejně rychle, jako se objevil. Život však už nikdy nebyl takovým, jakým býval..."

Jsou to již tři týdny, co jsme se poprvé potkali u Hlásky v troskách města Ankh Tacticum, centra kdysi mocné říše. Tato říše byla nyní v troskách, zničena ohněm draků ze severu, a královský trůn zel prázdnotou. Poslední nadějí se stala výprava vedená Seesem Helrosem (vzdáleným příbuzným posledního krále Říše na okraji a posledním právoplatným potomkem kdysi slavného rodu). Dorazili všichni - trpaslíci, trolové, elfové, gryfové, goblini, lidé a hraničáři.

Tehdy začalo dvoutýdenní dobrodružství s cílem porazit toho, jehož jméno nesmí být vysloveno, ohnivého draka ze severu. Tehdy byla podepsána "dračí smlouva", ve které se účastníci zavázali skoncovat společně s draky. Tehdy jsme vyrazili na cestu do nepohody, která měla rozhodnout o bytí a nebytí Říše na okraji i jejich obyvatel. I já jsem měl tu čest být toho dobrodružství součástí a proto vám nyní mohu vyprávět příběh plný opravdového hrdinství, vytrvalosti a moudrosti, který vedl ke slavné porážce toho draka a který jednou vstoupí do legend. Pohodlně se usaďte - náš příběh právě začíná...

Fotografie celé výpravy v originální velikosti

Kakbar