thumb_unicov_noc_dekovych_her_brezen_2014Po půl roce jsme tu znova! V návaznosti na předchozí úspěšné akce věnované deskovým a karetním hrám jsme pro Vás připravili další pokračování - tentokráte se vydáme do prostředí temného středověku a v tajuplném prostředí Muzea vězeňství v Uničově (bývalé šatlavy) se znovu utkáme s čaroději, rytíři a strašidly u herních stolů ve věčném boji dobra a zla.

Kdy | 15. březen 2014 17:00 - 24:00
Kde | Muzeum vězeňství Uničov (Příční 205)
Cena | 20 Kč

Prostřednictvím hry Hobit se budete moci dostat do tajemných koutů Středozemně a zúčastnit se v podobě hobita cesty na draka. Jako vikinští náčelníci se mohou pokusit porazit všechny své soupeře a stát se největším a nejbohatším vládcem. Spolu se hrami Carcassonne a Osadníci z Katanu se ocitnou ve středověku. Na koni a s pošťáckou taškou na zádech nebo v pohodlném kočáře budou mít děti za úkol doručit psaní do nejzazších koutů Evropy ve hře Poštovní kurýr. Hra Niagara nás zavede k pověstným niagarským vodopádům, kde mohou zákeřné víry a nevypočitatelný proud ověří šikovnost kanoistů lačnících po kořisti, z nichž některým možná pomůže pouze přízeň dobrých duchů řeky „Koupajícího se bobra" a „Rychlého losa". Kanoe plné drahokamů však jistě přilákají některé chmatáky při cestě za drahokamy a náladovost říčních bohů mohou značně zamíchat kartami. Jako myšky se pokusíme proklouznout k sýrové pochoutce uprostřed stolu ve hře Squeeky a také vytvořit si svou vlastní cestu životem ve hře Tsuro, hře o cestě, kterou nám budou komplikovat rozhodnutí našich soupeřů.

Pozvánka v plné velikosti

Těšíme se na vás!

Akci finančně podpořily z dotačního programu „Podpora kulturních aktivit dětí a mládeže v roce 2014" město Uničov a z programu „Podpora sociálních, zdravotních a humanitárních aktivit, projektů a programů" Nadační fond Větrník Olomouc.