thumb_unicov_noc_deskovych_her_unor_2013Kdo z Vás nikdy neslyšel příběhy a vyprávění o tajemných strašidlech a příšerkách žijících ve spletitých chodbách pod starými hrady. Vlastním světě, kde neplatí žádná pravidla a i největší hrdinové se do těchto míst odhodlávají alespoň ve dvou. Neohrožený bojovník, moudrý čaroděj a šikovná zlodějka se sejdou v krčmě u hradeb nad korbelem piva či vína, a než skončí noc, je tu nerozlučná družinka připravená zbavit svět všeho zla. A podívejme, zrovna tamhle je vchod do podzemí. Nějaký temný pán jistě provrtal podzemí tunely, ty pak zabydlel zlými stvůrami, ke vchodům nastražil pasti a všeobecně se chová temně a podezřele. Kdo ví, jaké poklady tam skrývá! A tak naši hrdinové dají ještě jednu rundu, a ráno, jen co kohout zakokrhá (nebo nejpozději k večeru, až se vyspí) vyrazí podzemí dobýt a zlotřilého vládce ztrestat ve jménu „Dobra" ... a samozřejmě také pro nějaké ty poklady a zkušenosti. Je to všeobecně uznávaný postup, a každý správný dobrodruh souhlasně pokývá hlavou, že tak to má být. Proto přijměte hrdinové naši výzvu a vydejte se do temného podzemí za příšerkami a utkejte se s nimi, ne však mečem, ale u herních stolů plných deskových a karetních her.

Kdy | 16. březen 2013 17:00 - 24:00
Kde | Muzeum vězeňství Uničov (Příční 205)
Cena | 20Kč

Těšit se můžete na niagarské vodopády, kde ověří zákeřné víry a nevypočitatelný proud šikovnost kanoistů lačnících po kořisti, z nichž některým možná pomůže pouze přízeň dobrých duchů řeky „Koupajícího se bobra" a „Rychlého losa". Do spletité sítě podzemních chodeb se vydáte ve hře Vládci podzemí a svoje příšerky budete chovat a následně prodávat ve hře Příšerky z podzemí. Zažijete souboj vlkodlaků a upírů ve hře Lovci noci nebo se utkáte s ostatními mágy ve hře Mágové z Hexanu.
Kromě těchto a dalších „velkých her" budou pro Vás připraveny další hry od nejmenších po největší karetní i deskové.

Pozvánka v plné velikosti

Těšíme se na vás!

Akci finančně podpořily z dotačního programu „Podpora kulturních aktivit dětí a mládeže v roce 2013" město Uničov a z programu „Podpora sociálních, zdravotních a humanitárních aktivit, projektů a programů" Nadační fond Větrník Olomouc.