Thumbnail image Aktivní, inspirativní a zajímavé odpoledne chceme nabídnout dětem, mládeži z Uničova a okolí i jejich doprovodu na výtvarném odpoledni nazvaném Výtvarné odpoledne aneb Výtvarná dílna mnicha Imaga. Tato akce navazuje na tradici úspěšných výtvarných dílen, které Gaudolino v Uničově pro své příznivce pořádá pravidelně již po několik let.

Výjimečné by toto odpoledne mělo být tím, že bude první akcí z celoročního projektu, který jsme nazvali S Gaudolinem rokem krokem, pojď se toulat středověkem. Tento projekt je, jak již sám název napovídá, tematicky zaměřen na epochu středověku, jejíž vliv v mnoha oblastech lidského života přetrvává, ačkoli je to doba běžnému smrtelníkovi již poměrně vzdálená. Vzpomeňme třeba význam výtvarného a architektonického umění, literatury, písma aj. Na toto odpoledne naváží další části projektu, které budou dále pracovat se středověkým námětem a rozvíjet jej v různých podobách, abychom umožnili návštěvníkům akcí dozvědět se o této atraktivní tematice co nejvíce. Díky širokému spektru naplánovaných akcí bychom chtěli oslovit různorodou skupinu návštěvníků – bude právě na vás, abyste to posoudili…

Kdy: 27. března 2010
V kolik: od 14 do 18 hodin
Kde: v prostorách přízemí městské knihovny v Uničově
vstup zdarma

Chceme zde návštěvníkům umožnit jednak dozvědět se co nejvíce o období středověku, jeho umění, významných osobnostech, odívání, písmu aj. – a to v koutku, kde budou tyto informace pohodlně, snad i poutavě zpřístupněny. Pokračováním bude výtvarná dílna, kde budou účastníci možnost vyzkoušet si na pěti stanovištích zajímavé výtvarné techniky – výrobu předmětů z hlíny, smaltované šperky nebo amulety zdobené korálky, kůží či drátkem, v neposlední řadě si pak návštěvníci budou moci ozkoušet „středověkou“ iluminaci či výrobu mozaiky. Ke spolupráci jsme přizvali i uničovskou rodačku akademickou malířku Kateřinu Adamovou.

Doufáme, že se nám podaří připravit pro všechny své staré i nové příznivce poutavé, atraktivní odpoledne, z něhož si odnesou nejen vlastní výtvarná dílka, ale i řadu zajímavých a podnětných informací o pozoruhodné době… Už se na vás moc těšíme.

Pozvánka v plné velikosti

Akci finančně podpořilo z dotačního programu „Podpora kulturních aktivit dětí a mládeže v roce 2010“ Město Uničov a z programu “Podpora sociálních, zdravotních a humanitárních aktivit, projektů a programů” Nadační fond Větrník Olomouc.