thumb_noc_deskovych_her_2012Neviditelná univerzita po sto letech otevírá své brány všem malým i větším čarodějkám, voodoo, čarodějům a černokněžníkům. Tento slavný den byl stanoven na 17. března 2012 v 17:00, kdy budete moci zaklínadlem otevřít dveře Neviditelné Univerzity (Muzeum vězeňství, Příčná ulice, Uničov). Opětovné zmizení je spočítáno na 24:00 téhož dne.

Kdo z Vás nikdy neslyšel příběhy a vyprávění o Neviditelné Univerzitě, nenápadné budově obehnané obrovskou kamennou zdí, přes kterou se nikdo nedostane; budově, jejímuž čelu vévodí obrovské magické dveře, které se otevírají zaklínadlem; budově, která skrývá nejslavnější mágskou univerzitu na světě (možná proto, že je jediná). Celou univerzitu tvoří komplex budov postavených ze starého kamene, nasáklého magií. Díky té magii je možno najít v podzemí univerzity například myši v obleku. Hlavní budovou je samotná univerzita, přízemí budovy je nejmladší částí univerzity, postavené teprve nedávno a sídlí zde nejmladší a nejhodnější mágové, kteří si s nejmladšími návštěvníky zahrají ty jednodušší hry. V prvním patře sídlí katedra slaboproudé magie, kterou spravují starší mágové, které ještě magie nepohltila zcela a kteří Vás vyzvou v řadě karetních a lehčích deskových her. A nakonec podkroví - místo, kam se i samotní mágové vydávají raději ve dvojicích, nejstarší místo na Univerzitě, nejvíce nasáklé silnoproudou magií, místo, kde naleznete ty nejmocnější mágy, na které zapomněl i čas; místo pro ty neotrlejší hráče.

Těšit se můžete na cestu za drakem ve hře Hobit, guatemalské pralesy hry Tikal, popustit uzdu své fantazii až na samý kraj v magické hře Fantastát, do spletité sítě podzemních chodeb se vydáte ve hře Vládci podzemí, zažijete souboj vlkodlaků a upírů ve hře Lovci noci, ve hře Yspahan se vydáte napříč nekonečnou pouští na hrbu velblouda, ve hře Alhambra se stanete budovatelem zahrad okolo sultánova paláce nebo se utkáte s ostatními mágy ve hře Mágové z Hexanu.

Kromě těchto velkých her budou pro Vás připraveny další hry od nejmenších po největší karetní i deskové.

Pozvánka v plné velikosti

Těšíme se na Vás!

Mrakoplaš (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.)