thumb unicov velikonocni detektivka duben 2022

Velikonoční detektivka Kdo snědl beránka? zavede děti na dobrodružnou výpravu. Martinka a Ivanka jsou nejlepší kamarádky snad od narození. Mají podobné zájmy, radosti i starosti. Na velikonoční svátky odjíždějí k babičce a dědečkovi, kde se rozhodnou upéct beránka. Ten ale záhadně zmizí a tak pátrají po pachatelovi této velikonoční loupeže. Jejich zážitky se prolínají s velikonočními zvyky, které se v rodině dodržují. Návštěvníci stezky se vedle jejich příběhu dozvědí také informace o velikonočních tradicích díky „útržkům“ z Velikonočních novin. Užijí si proto jak luštění stop pachatele, tak něco naučného.

Detektivní výprava má 8 zastavení, které najdete na uničovském Masarykově náměstí. Výprava začíná u bývalých obrazových novin města Uničova v rohu náměstí vedle budovy městského úřadu.

Velikonoční detektivka má dvě varianty náročnosti – lehčí verze (žluté označení) a těžší verze (červené označení). Nutností je soutěžní (odpovědní) kartička a tužka. Do odpovědní karty se doplňují získané znaky na stanovištích. Odpovědní karty lze získat v Městském informačním centru Uničov nebo je můžete stáhnout na webu města Uničova www.unicov.cz v sekci Aktivity pro volný čas.

Vyplněné odpovědní karty můžete odevzdávat v Městském informačním centru Uničov od pondělí 4. dubna do středy 20. dubna. Na závěr si můžete v infocentru porovnat svůj výsledek s teorií, která je pravdivá. Každý správný řešitel kromě dobrého pocitu získá diplom a sladkost. Ze správných odpovědí dále vylosujeme 10 detektivů, kteří dostanou malou věcnou cenu. Nezapomeňte tedy odpovědní kartičku podepsat a uvést kontakt.

Plakát v plné velikosti

Těšíme se na vaše odpovědi a držíme pěsti!

Spolek Gaudolino