thumb unicov velikonocni strom duben 2022Nová uničovská velikonoční tradice, tak bychom mohli nazvat Velikonoční strom na Masarykově náměstí. Své ozdoby na něm můžete mít i vy.

Rodiče s dětmi mohou velikonoční ozdoby na strom pověsit v neděli 3. dubna 2022 na uničovském Masarykově náměstí od 16.00 do 18.00 hodin. Chybět nebude žebřík, žebříkolezci a velikonoční zajíci.

Velikonoční ozdoby si můžete vyrobit na nedělní velikonoční výtvarné dílně spolku Gaudolino v uničovském muzeu vězeňství od 13.00 do 16.00 hodin. Velikonoční dekorace samozřejmě můžete zhotovit i doma, ve školce, škole, družině nebo kroužku a přijít až na odpolední společné zdobení velikonočního stromu.

Jak se náš uničovský strom bude plnit velikonočními ozdobami, můžeme sledovat i na webových kamerách z náměstí. Odkaz na kamery naleznete na internetových stránkách města Uničova.

Svátky jara podtrhne nedělní ochutnávka domácích jidášů. Jidáše jsou sladké velikonoční pečivo z kynutého těsta slazeného medem; zdarma je obdržíte ke každé zakoupené kávě, čokoládě nebo čaji v Kafe Naproti.

Plakát v plné velikosti

Těšíme se na vás na výtvarné dílně i na společném zdobení velikonočního stromu města.

Spolek Gaudolino