thumb_unicov unicovsky velikonocni strom brezen 2021I letošní Velikonoce se svými tradicemi budou pravděpodobně kvůli vládním opatřením úplně jiné. Neznamená to však, že bychom měli na tyto významné křesťanské svátky zapomenout. Obracíme se proto na děti a jejich rodiče. Pokud budete společně barvit vyfouklá vajíčka, stříhat stužky či vyrábět velikonoční dekorace, zkuste něco z toho věnovat na ozdobení společného velikonočního stromu na uničovském Masarykově náměstí.

Rodiče s dětmi mohou velikonoční ozdoby na strom pověsit v neděli 28. března 2021 od 9.00 do 11.00 hodin a dále od 13.00 do 17.00 hodin. Chybět nebude žebřík, žebříkolezci a velikonoční zajíci. (V případě nepříznivého počasí bude stanoven náhradní termín zdobení.)

Jak se náš uničovský strom bude plnit velikonočními ozdobami, můžeme sledovat i na webových kamerách z náměstí. Odkaz na kamery naleznete na internetových stránkách města Uničova.

Svátky jara podtrhne ochutnávka domácích jidášů na Zelený čtvrtek. Jidáše jsou sladké velikonoční pečivo z kynutého těsta slazeného medem; zdarma je obdržíte ke každé zakoupené kávě, čokoládě nebo čaji v Kafe Naproti.

Pojďme alespoň takto symbolicky svátky jara společně oslavit.