gaudolino 20 letSpolek Gaudolino slaví 20 let! Od svého založení v roce 2004 se tato nezisková organizace stala nepostradatelnou součástí volnočasového života dětí a mládeže v Uničově a jeho okolí. Po dvaceti letech usilovné práce a neustálého rozvoje se Gaudolino může pochlubit bohatou historií plnou volnočasových aktivit, vzdělávacích programů a nezapomenutelných zážitků pro ohromnou řádku dětí.

Gaudolino zahájilo svou cestu 2. dubna 2004 s cílem obohatit volný čas dětí a mládeže na Uničovsku a hlavním městě Praze. Od té doby se organizace rozrostla a nabízí širokou škálu aktivit pro všechny věkové kategorie. Mezi nejoblíbenější aktivity našeho spolku patří bezesporu letní dětské tábory, víkendové či týdenní pobyty pro rodiny s dětmi, netradiční sportovní aktivity i naše tradiční výtvarné a řemeslné dílny, noci deskových her nebo Masopust či velikonoční akce. Gaudolino se také aktivně podílí na pořádání kulturních a společenských akcí, které organizuje Město Uničov.

Kromě zábavných aktivit se Gaudolino věnuje i vzdělávání dětí a mládeže. Náš spolek spolupracuje se školami a školkami a realizuje projekty zaměřené na prevenci, environmentální výchovu a inkluzi.

Za 20 let své existence Gaudolino pomohlo stovkám dětí rozvíjet své potřeby, navazovat přátelství a prožívat nezapomenutelné chvíle. K tomuto jubileu se váže i velké poděkování všem členům, kteří se na činnosti Gaudolina podíleli a nadále podílí. Velký dík také patří dobrovolníkům, pedagogům, rodičům, štědrým sponzorům a všem přátelům, kteří nám stáli po boku a podporovali nás na naší cestě.

I do dalších let vstupuje spolek Gaudolino s velkou energií a optimismem. Věřím, že i nadále budeme rozvíjet své aktivity a volnočasové programy, a že budeme stálou a atraktivní součástí volnočasových aktivit dětí a mládeže nejen na Uničovsku.

Jiří Urbášek, předseda spolku Gaudolino